Elamust hotelliks

   Olime kolm kuud tegevad Soomes, Naantali vanalinnas asuva sajandivanuse palkelamu renoveerimisega 28-kohaliseks väikehotelliks.  Elektritöid teostas kohalik firma, kõik puusepa-, maalri-, toru-ja abitööd jäid meie kanda. 

Kuna tellija soovis säilitada sajandivanust hõngu, siis numbritubades piirdusime olemasolevate laudpõrandate puhastamise, lihvimise ja värvimise ning palkseinu katvate kips-ja PLP plaadi tapeetimisega, kokku ca 800 m2 pinda.     Olemasoleva kuue vannitoa asemel tuli rajada kokku 14 pesuruumi, millest 8 duširuumi ja 6 vannituba. Tellija soovis taas segada modernset sanitaartehnikat vanaaegse sisustusega ja nii tekkisidki valamulauad õmblusmasina alustest.  Sügav põrandaalune pind sai täitekihi, vesipõrandakütte aluskihis, kalletega tasanduse ja plaatkatte mosaiikplaadist, seinu katab vannitoakipsile paigaldatud keraamiline plaat ja kohati ka viimistletud palksein.

 Lagi on samuti kipsist ja värvkattega. Vannitubades säilusid vanad raamuksed,  lakke paigaldati nii lühtreid (vannitubades) kui seinapealseid plafoone.

    Ehitasime ka välja uued torusüsteemid – nii soojusvahetiga keskkütte, kollektoritega vesipõrandakütte kui ka tarbevee osas, sh. keldrisse ehitatud köögi ja tualettruumide tarbeks. Torustikud enamasti PPR torudest, radikad “Purmo” topeltpaneelid, muidugi koos termostaatventiilidega.

     Tuli vahetada ka mõned poolpidused palgid, fassaad sai ca neljandiku ulatuses uue laudkatte ja kahele teise korruse numbritoale ehitasime varikatuse peale terrassi.

    Viide tellija kodukale www.palo.fi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: