Näidissaun Bauhausi kauplusele

Peatselt avatakse  Tallinnas Lasnamäel väidetavalt Baltimaade suurim ehitusmaterjalide kauplus Bauhaus. Mitmendat nädalat askeldab seal sauna-ja vannitoanurgakesi ehitada ka meie tublide tööliste brigaad. Ühest küljest pole sauna ehitamises midagi keerulist, teisalt võib saunast saada ihupuhastamise ja nadingutempli asemel piinakamber, kui vajalikku tehnoloogiat rikkuda. Saunaehituse A ja O on esiteks õhuvahetus ja teiseks isolatsioon.  Kui väikeses kortersaunas (elektrikeris)  piisab õhu  pealevooluks ukse alla jäetud õhutusvahest, siis suuremate autonoomsete saunade puhul tuleb õhu pealevool korraldada kerise kohalt, mis tagab õige õhuringluse ja sauna ühtlase soojenemise. Õhu väljumisventiil peaks olema kerise suhtes kaugeimas nurgas inimese kandade kõrgusel ja tuulutusventiil sauna lae all. Sauna kasutamise ajal on tuulutusventiil suletud.

Sauna voodrilaudise ja eriti veel lavalaudade kohta olen lugenud soovitusi ja hoiatusi neid mitte mingi pinnakattega töödelda. Oleme nüüdseks 18 aastat kasutanud saunalaudiste töötlemiseks Sauna-supi tooteid (NB! erinevad tooted voodrile ja lavalaudisele) ja kinnitan, et nii vooder kui lava on märksa paremini puhastatavad ja ka kestavad kauem ilma töötlemata  pindadest. Julgen soovitada!

      Bauhausi projekti alustades küsisin tellija projektijuhilt, kas sakslastel on mingid erilised ja nt. soome normidest erinevad lähenemised saunade ehitusele, siis too vastas, et sakslased ei tea saunade ehitusest suurt midagi:D Tegimegi siis nii, nagu soomlased on aastasadu ja meie aastakümneid teinud:)

    Alates 9. aprillist võivad kõik huvilised meie valmistatud tootenäidiseid imetleda uues Bauhausi kaupluses.

Pildil aastal 2000 valminud saun kesklinna elamu 5. koruse rõdul, vaatega sadamale. Kestab siiamaani!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: