Kokku või lahku – skeemid

   Eelmisele teemale lisaks esitan mõned lihtsad eskiisid paneelika standardkabiinist – algolek vaheseinaga WC ja vannitoa vahel, vaheseinata vanniga ja vaheseinata dušinurgaga. Tegu on mõõtudelt väiksema vaheseinaga boksiga, sisemõõdud (mis “tänu” omaaegse majaehituskombinaadi vormide lodevusele varieeruvad kuni 5 cm) 1500×2100 mm. Vanimatel Mustamäe korrusmajadel on sama mõõduga metallkarkassil sileeterniidist seintega kabiin. Niisiis – esimene pilt

     Tegu tavalise, omaaegse  nö. “kõigi mugavustega”, korteri vannitoaboksiga – vann ja valamu, ühine nn. pika tilaga segisti, seinas tarbeveega köetav S-toru, tualettruumis nn. WC kompakt. Vaheseina lammutus nõuab eelkõige S-toru demontaaži, milleks omakorda tuleb sulgeda tarbevee püstik. Erinevalt kütteradiaatori vahetusest talvisel ajal ei põhjusta S-toru vahetuseks püstiku lühiajaline (15…20 minutit, mille kestel lõigatakse vahele ajutised sulgurkraanid ja sillatakse püstik kuni uue S-toru ühendamiseni lõdvikuga) sulgemine püstikunaabritele mingeid probleeme, toru ei jõua eriti ilmselt jahtudagi. Vaheseina lammutus ei nõua ei erilisi töövahendeid ega kooskõlastusi, soovitav oleks siiski ühistu juhatusele teada anda remonditöödest korteris, seda eelkõige remondimüra tõttu. Vahesein on mittekandev, paksusega kuni 40 mm. Lammutuseks ei kulu ka palju aega, olenevalt betooni tugevusest (ja see võib majati olla üllatavalt erinev) tund kuni paar. Vaheseina lammutusele järgnevad tavapärased torutööd – alates püstikust ja tihti ka püstiku osalist ümbertegemist nõudvad vee-ja kanali toruühendused, vastavalt lisatud skeemile kas dušialuseni või vannini ning kindlasti ka köögivalamuni välja. Vanni suuruse, kuju ja mõõtude asjus on mänguruum selles väikseimas paneelika vannitoas üsna piiratud.

       Vasakul vann, otse ees valamu, enamasti soovitakse ka eraldi segisteid, paremal nurgas tualetipott, mille küljelt on võimalik pesumasina kohale tõmmata ka uus S-toru(sel skeemil märkimata, sest enamasti piirdub tellija põrandaküttega). Isiklikult soovitaks siiski ka S-toru paigaldamist, sest sel saab edukalt kuivatada nt. vannilina  ja tarbevee kasutamine S-toru kütteks korteriomanikult mingeid eraldi täiendavaid kulutusi ei nõua. Varem WC uksease ehitatakse kahelt poolt kinni, isolatsioonivill vahele.

      Dušialusega vannitoa variant võimaldab ruumi planeerida veelgi efektiivsemalt. Skeemil näidatud dušialust võib pikkust pidi veelgi suuremaks venitada, sellisel juhul kaob vasakult ukse kõrvalt vaba tsoon  nagiks, riiuliteks vms. , kuid avardub funktsionaalne dušitsoon. Lihtsam variant eraldada märgtsoon muust vannitoa osast oleks dušikardin, oleme paigaldanud ka erikujulisi klaasseinu ja jätnud tellija tungival soovil ka dušinurga täiesti eraldamata muus ruumiosast. Tehniliselt on see võimalik, sest tänapäevased veetõkked tagavad kindlalt vee ja niiskuse püsimise vannitoa piires.   

      Kel vannitoa remont plaanis, vaadake kindlasti ka meie näidispakkumist http://www.lindert.ee/?mis=naidis, lõpphinnas vanniga variandi ja dušinurga vahel vahet pole. Meelsasti vastan ka kõigile keelel kripeldavatele küsimustele, kontakti saab koduka kaudu www.lindert.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: