Hinnapäringu esitamine

vtPeale remondiplaani konkretiseerumist on eratellijale esimeseks suuremaks peavaluks hinnapäringu esitamine. Kui tellija on ehituskauge inimene, pole see ülesanne lihtne.  Peavalu leevendamiseks mõned lihtsad soovitused:

-uurige sõpradelt-tuttavatelt, kas neile või omakorda nende sõpradele-tuttavatele on teie soovitud remondi- või ehitustöid lähiminevikus tehtud. Kui on, võtke töömehe/firma kontaktandmed ja siis järgneb juba keerulisem etapp.

-kui eelmises punktis nimetatud uuringud ei andnud positiivset tulemit, on mõistlik kuulutada ehitusportaalides ja foorumites. Isiklikult eelistan tasuta hankekeskkondi, seal saab võimaliku töömehe/firma märksa kiiremini kui tasulistes hankekeskkondades. Ise olen leidnud sobivaid hankeid ja vajadusel ka tööjõudu nt. www.ehitusabi.ee, www.ehitus24.ee ja www.ehitusforum.com portaalides. Virtuaaloksjoneid saab korraldada www.hange.ee keskkonnas, seal saab hiljem tehtud töö kvaliteedile ka hinnanguid jagada.

-kui olete otsustanud, kuhu te hinnapäringu esitate, tuleb võimalikult täpselt määratleda millal, kus ja kuidas te soovitud tööd tellida soovite. Alatihti võib leida hinnapäringuid ilma asukoha määratluseta, tööde mahtusid loetlemata või on siis tööde loetelu väga üldine. Alustama peaks alati asukohast, soovitavalt täpsustatuna (nt. mitte ainult linna vaid ka linnaosa nimetamine), paneelmajades suuremate tööde puhul on ka oluline ära märkida korrus ja lifti olemasolu. Meie pakutava teenuse puhul on oluline teada, kas kogu materjalide ja töövahendite logistika – ja neid on kaalult enamasti üle tonni, lisaks veel lammutus-ja ehitusjääkide äravedu – toimub esimeselt või üheksandalt korruselt.

-täpsustama peaks ka tööde nimekirja – nt. väljend “seina värvimine” tähendabki maalri jaoks seina värvimist, aga “viimistlustööd” aluspinna ettevalmistamist ja lõppviimistlust (kas tapeetimist või maalritöid) . Meie mängumaale naastes on plaatimistöödel oluline teada aluspinna sirgestamise vajadust, aga ka plaatide suurust – mosaiikplaadiga plaatimine on märksa kallim nn. tavamõõduga plaatimistööst. Soovitan suuremate tööde puhul (näiteks korteri kapitaalremont) täiesti ehituskaugel inimesel alustada projektijuhi palkamisest, kelle ülesandeks jääb siis juba kõik järgnev.

-kindlasti ärge unustage tööde ajagraafikut! Eratellija kodus, olgu siis korteris või eramus toimuvad remonditööd on keerulised mõlemale osapoolele – oluline on täpselt teada anda, mis perioodil on soov remonditöid teha, sest ka remondimehel võib isegi praegusel raskel ajal olla mitmekuine järjekord ja üldine reegel ongi selline, et töömeest, kes “kohe homme” saaks töödega alustada, väga ei maksaks võtta. Muidugi on alati erandeid ja kindlaks indulgentsiks võib enamasti lugeda tuttava soovitust.

Head õnne hankekorraldusel!

Pildil kena vannituba Kanadas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: