Töömehed

lindert   Kui  paar aastat tagasi tuli remondimehi tikutulega taga otsida, siis praegu töömeeste otsimisega vaeva ei pea nägema, pakuvad ennast lausa ise. Kuidas saab eratellija kindel olla, et saab remondimehelt kvaliteetse teenuse? Mõned nõuanded:

1.Kogemus loeb! Kui tööd otsivad “kaks kogemustega noormeest, 22 ja 23 aastat vanad”, siis on parem võtta ette järgmine lehekülg. Kogemus ja kvaliteet on otseses seoses! Saan pea igapäevaselt kõnesid tööpakkujatelt. Minu esimene küsimus on just erialase töökogemuse kohta. Piisavaks töökogemuseks just konkreetsel erialal loen ma 10 tööaastat, alles siis on töömees minu enda kogemuse najal piisavalt töövõtteid omandanud, et iseseisvalt, ettenägevalt ja loominguliselt töötada. Muidugi on erandeid. Meie firmasse tuli aastat 5…6 tagasi ilma igasuguse  ehituskogemuseta noormees, kes mõned aastad töötas abitöölisena, siis meistri käe all nö. sellina ja peale sõjaväge taas firmasse naastes juba ise ja iseseisvalt täiesti korraliku kvaliteedi ja loomingulisusega.

2.Usaldusväärsus. Hea, kui töömehe või firma kohta on taustainfot! Hästi mõjub korrektne ja piisavalt informatiivne kodulehekülg. Kui tegu on üksiküritajaga, aitab ka soovitaja. Vaadake-kuulake töömehe kõnet, väljendusoskust ja miks mitte ka riietust. Rebenenud ja räpastes tunkedes töömehe paar tööriistagi on enamasti ripendavas kilekotis.  Kuna eraisiku korteri-ja majaremondid on tülikad eelkõige tellijale, on usaldusväärsus topelttähtis – inimesele tänavalt ju uksevõtmeid ei ulata. Eelmise punktiga – kogemus – haakub ka usaldusväärsus – mida kauem inimene on alal tegutsenud, seda enam peaks tema kohta olema ka informatsiooni. Guugeldades võid leida nii mõndagi huvitavat!

3.Tööriistad-ja vahendid. Täitsa naljakas on lugeda tööotsija kuulutust, milles ta uhkelt teatab, et tööriistad on tal olemas. Kellel need siis olema peaksid? Kui juba julged kuulutada ennast töömehena, siis peavad ka vastava töö tegemiseks olema tööriistad. Kui on mingi spetsiifilisem töö, siis mine ja rendi, tööriistade rendihinnad on tänaseks häbematult alla läinud. Ühelgi juhul ärge palgake töömeest, kes esimese asjana soovib tellijaga koos minna mingit vajaminevat tööriista ostma, enamasti ka tellija raha eest. Tean, et meie töömeestel on lisaks firma  tööriistapargile ka endil  olemas korralikud tööriistad, millega ise kodus midagi vajalikku nokitseda või siis tuttavale remondirõõmu valmistada. Endast ja ametist lugupidav töömees on hästi varustatud:)

4.Suhtlusoskus. Töömees peab oskama talle endale teadaolevaid asju ja nippe seletada ka tellijale. Lõppude-lõpuks teeme me ju tellijale tema enda raha eest hoonele lisaväärtust ja tellijal on igal ajal õigus uurida, miks ja mismoodi asjad käivad. Kui töömees ei oska juba eelnevalt seletusi jagada, miks nii ja mitte teisiti, siis kindlasti ei kuule temalt targemat ka remondi ajal. Tellija võib küsida kõike remonti puutuvat! 

5.Teenuse hind. Siin kehtib kuldne reegel – ära võta odavaimat ega kalleimat pakkujat, vali ülaltoodud kriteeriumite alusel keskmiste seast. Muidugi on erandeid. Eelmisel aastal, MaSu eelõhtul, sain ´hange.ee keskkonnast endale tellija vannitoa remondiks, kes valis meid just hinna järgi – olime kalleim pakkuja. Tuleb tunnistada, et napilt jäime pakutud summa piiridesse, sest pimesi, objekti nägemata pakkudes on alati oht, et võid pakutuga lõhki minna. Ehitajauhkus ei lubanud ka juurde küsida. Samal vähempakkumisel osalenute pakkumised olid meie omast ligi kaks korda odavamad! Mida need odavtegijad oleks peale hakanud peale tegeliku olukorra selgumist? Kahtlustan, et tellijale oleks objekt märksa kallimaks läinud.

        Loodan, et ülaltoodud kriteerimitest on töömehe või  firma valikul abi. Endiselt on avatud vannitoaoksjon, palun aktiivsemat osalemist, olen üsna kindel, et tuleval aastal sellise hinnaga remonditeenust enam ei saa!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: